---

Zdrowe Gotowanie - codzienna dawka zdrowych informacji

---
Zdrowe Informacje
Nie zatrzaskuj drzwi, póki nie sprawdzisz co jest po drugiej stronie.
http://zdrowe-gotowanie.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/cele-realizacjagk-is-25.jpglink
http://zdrowe-gotowanie.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/gdzienajogegk-is-25.jpglink
«
»

Kolejne superjagody?

Amerykański rynek zdrowej żywności podbijają jagody Maqui Berry. Czy warto wierzyć w zapewnienia ich producentów?

Praktycznie każdy słyszał o właściwościach zdrowotnych borówek, jeżyn, porzeczek, jagód acai czy żurawiny. Ale niewiele osób słyszało o jagodach Maqi Berry, które według doniesień ekspertów mają najwięcej zdrowych właściwości ze wszystkich wymienionych wyżej owoców.

Najważniejsza zaletą jagód Maqui jest to, że ich ekstrakty działają hamująco na enzymy (a-amylazę i a-glukozydazę) biorące udział w przetwarzaniu węglowodanów. Oznacza to, że jagody Maqi mogą mieć wpływ na ustabilizowanie poziomu cukru we krwi i pomóc w zwalczaniu problemów związanych z cukrzycą i otyłością. Naukowcy potwierdzili również olbrzymi potencjał jagód Maqui jako źródła naturalnych antyoksydantów. Odpowiadają za to dwie główne klasy fito chemikaliów: antocyjany i polifenole. Jest to szczególnie ważne dla naszego organizmu, ponieważ antyoksydanty podnoszą odporność, zapobiegają infekcjom i łagodzą przebieg wielu chorób. Mniej więcej tyle na temat właściwości zdrowotnych Maqui mówią informacje prasowe.

jagody
Jagody Maqi Berry mają także ciekawą, romantyczną historię, bowiem od wieków w celach leczniczych i kulinarnych wykorzystywane były przez Indian z plemienia Mapuche mieszkających w Chile i Argentynie. Jest to jedyne plemię rodzimych Amerykanów, którzy nie zostali skolonizowani przez przybyszów z Europy. Jagody Maqui rosną na ich ziemiach w dużej ilości, a ponieważ media spowodowały na nie spory popyt, plemię Indian Mapuche niemal całkowicie oddało się zbieraniu tych owoców.

Suplementy z ekstraktem z jagód Maqui są coraz bardziej popularne w Amerykańskich aptekach i marketach. Zainteresowani mogą kupić je również w polskich sklepach internetowych. Czy jednak na pewno warto wydawać stosunkowo spore sumy pieniędzy na ten produkt? Na razie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ przeprowadzone do tej pory badania zostały wykonane jedynie w warunkach laboratoryjnych. Testy wykazały, że jagody Maqui zawierają wiele cennych składników, jednak nie wiadomo w jakim stopniu absorbuje je organizm ludzki. Aby potwierdzić cudowne działanie owoców należałoby zatem sprawdzić nie tylko to co zawierają, ale również jakie efekty przynosi ich stosowanie. O tym czy Jagody Maqui istotnie są prawdziwym żywieniowym hitem przekonamy się zatem prawdopodobnie dopiero za jakiś czas.

 


Prosta zupa dyniowa z koperkiem

Prosta zupa dyniowa z koperkiem

Prosta zupa dyniowa z koperkiem

Więcej
Farafalle z grzybami

Farafalle z grzybami

 Farafalle z grzybami

Więcej
Domowa bagietka

Domowa bagietka

Domowa bagietka

Więcej
Talarki z czerwonej soczewicy i fety

Talarki z czerwonej soczewicy i fety

Zdrowe, proste i bardzo smaczne!

Więcej

Współpraca

wspolpraca

Zdrowe gotowanie na Facebook'u

STYLZDROWIA © 2011 | by 2dm